«Ματσάρα» στην Τούμπα, με τον ΠΑΟΚ να παίρνει το 2-2 στις καθυστερήσεις κόντρα στον Άρη

paok-aris

Συναρπαστικό ήταν το clasico της Θεσσαλονίκης, με τον ΠΑΟΚ να αναδεικνύεται ισόπαλος 2-2 με τον Άρη, σώζοντας τον βαθμό με δύο γκολ στο τέλος απέναντι στον συμπολίτη του, που είχε βρεθεί να προηγείται με 2-0 στην Τούμπα.

Ο Άρης μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και έδειχνε να πατά πολύ καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο από τον ΠΑΟΚ.
Μάλιστα η ομάδα του Μάντζιου είχε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο ματς. Στο 17ο λεπτό μετά από σέντρα του Μπερτόγλιο ο Μπρούνο Γκάμα έπιασε ένα ωραίο σουτ στην κίνηση, ωστόσο ο Ζίβκοβιτς ήταν σε ετοιμότητα και με πολύ καλή απόκρουση έδιωξε την μπάλα.
ιο συγκεκριμένα οι «κιτρινόμαυροι» άνοιξαν το σκορ στο 26ο λεπτό, όταν μετά το σουτ του Γκάμα και την ασθενή απόκρουση του Ζίβκοβιτς η μπάλα στρώθηκε στον Μαντσίνι, ο οποίος τροφοδότησε τον Μπερτόγλιο, με τον τελευταίο να σκοράρει προ κενής εστίας!