«Έπνιξε» τον Άλιμο ο Ολυμπιακός με 13-4!

Ολυμπιακός - Άλιμος13-4

Ο Ολυμπιακός νίκησε άνετα 13-4 τον ισχυρό Αλιμο στον Πειραιά για την 19η αγωνιστική της Α1 πόλο γυναικών και με 57 βαθμούς ενεργητικό διατήρησε το απόλυτο στο πρωτάθλημα και ξέφυγε +1 από τη δεύτερη Βουλιαγμένη στην κορυφή, αφήνοντας τους φιλοξενούμενους στην πέμπτη θέση.

Ο Ολυμπιακός δέχτηκε από δυο τέρματα σε κάθε ημίχρονο κι, ενώ η επίθεσή του έκανε ότι ήθελε. Ο Αλιμος μείωσε 6-1 στο τέλος του ημιχρόνου και σκόραρε για το 10-2 στο τέλος του τρίτου οκτάλεπτου.

Τα οκτάλεπτα: 4-0, 2-1, 4-1, 3-2

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Αλεξάνταρ Τσίριτς): Διαμαντοπούλου, Ελευθερία Πλευρίτου 4, Χυδηριώτη 1, Ελευθεριάδου, Τριχά 1, Ξενάκη 2, Σιούτη, Μαργαρίτα Πλευρίτου 1, Τορνάρου 1, Βασιλική Πλευρίτου, Κρίστμας 1, Μυριοκεφαλιτάκη 2, Σταματοπούλου, Σάντα, Τζωρτζακάκη

ΑΛΙΜΟΣ Ν.Α.Σ.(Γιάννης Μπενόπουλος): Λάζαρη, Χαλδαίου 1, Κοβάτσεβιτς, Πιοβάν, Λυκοθανάση, Πάτερου, Ασημάκη 1, Λογοθέτη 1, Μιχαϊλοβιτς, Αφρ. Μπιτσάκου, Ευδοκία Τσιμάρα 1, Χέλμη, Καραγιάννη, Κύρκου, Θεοφανοπούλου