Έμεινα όρθια ανάμεσα σε χιλιάδες μουσουλμάνους! Με… θαύμα πήρε ισοπαλία (2-2) η Ελλάδα μέσα στη Βοσνία

hellas-bosnia708

Παρότι βρέθηκε να χάνει με 2-0, η Ελλάδα κατάφερε να πάρει αυτό που ήθελε από τη Βοσνία.

Με πέναλτι του Φορτούνη και γκολ του Κολοβού στα τελευταία λεπτά, η Εθνική ομάδα πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας με το 2-2 μέσα στη Βοσνία για τη 2η αγωνιστική των προκριματικών του EURO 2020.

Παρόλα αυτά, ο Αγγελος Αναστασιάδης έκανε αρκετά λάθη στην ενδεκάδα με αποτέλεσμα η Βοσνία στο 15′ να έχει σκοράρει δύο φορές. Τελικά βρέθηκε η λύση για την ανατροπή με το πέναλτι στο 65′ και την αποβολή του Πιάνιτς στο επόμενο λεπτό.

Σε όλη τη διάρκεια του αγώνα οι χιλιάδες Βόσνιοι φίλαθλοι αποδοκίμαζαν και προκαλούσαν τους διεθνείς μας με αποκορύφωμα την ασέβεια που έδειξαν κατά την ανάκρουση του Εθνικού μας Ύμνου. Θα τα πούμε στο Καραϊσκάκη με δαύτους…