Super League: Τρομερό ματς στη Ριζούπολη, Απόλλων Σμύρνης-Βόλος 3-3 με ανατροπή

superleague-bala708_0

Απίστευτο ματς στη Ριζούπολη, με έξι γκολ και ισοπαλία μετά από ανατροπή για την 10η αγωνιστική της Super League.

Πάθος, ένταση, ευκαιρίες, πέναλτι, έξι γκολ και μια σπουδαία ανατροπή από τον Βόλο που πήγε να χάσει άνετα και τελικέ έφυγε με ισοπαλία.

Ο Απόλλων είχε ένα κάρο ευκαιρίες, κατάφερε να πάρει προβάδισμα με 3-0 στο 55’ αλλά στη συνέχεια βραχυκύκλωσε και έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα της Μαγνησίας για μια επική ανατροπή σε 32 λεπτά. Η ομάδα του Άνχελ Λόπεθ με ένα καταπληκτικό come back το έκανε 3-3 στις καθυστερήσεις και έμεινε… στεγνή σε ένα ματς που έβρεξε γκολ. Λυτρωτής στο 92′ ο Κολόμπο μετά από ασίστ του Ουάρντα.

Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» έχασε μοναδική ευκαιρία για ένα σημαντικό βαθμολογικό άλμα, ενώ όχι μόνο απώλεσε τους τρεις βαθμούς αλλά κινδύνεψε και με ήττα στο τέλος από το συγκρότημα της Μαγνησίας, που παρέμεινε αήττητο εκτός έδρας στη φετινή διοργάνωση.
Απόλλων Σμύρνης-Βόλος 3-3

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιώργος Παράσχος): Βερχούλστ, Ντομίνγκες, Λισγάρας, Μπρούσιτς, Μπαξεβανίδης, Χουχούμης (76΄ Τσαμπούρης), Φατιόν, Κολ (76΄ Μαρκ Φερνάντεθ), Τσιλούλης (58΄ Σλίβκα), Μπεντινέλι (84΄ Μουνιέ), Ιωαννίδης.

ΒΟΛΟΣ (Άνχελ Λόπεθ): Γκαραβέλης, Φεράρι, Δημόπουλος, Κολόμπο, Μήτογλου (50΄ Νίνης), Κιάκος (51΄ Γέντρισεκ), Ριένστρα, Ουάρντα, Μαρτίνες (70΄ Μπαρτόλο), Περέα, Δουβίκας.
Aποτελέσματα 10ης αγωνιστικής Super League

ΑΕΛ-Ατρόμητος 0-0
Αρης-Ολυμπιακός 1-2 (74′ Μπερτόλιο -29′, 47′ Μπουχαλάκης)
Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός 2-1 (Μακέντα 19′, Λιάβας 43′ αυτογ. – Μεντόζα 90′)
ΟΦΗ-ΠΑΣ Γιάννινα 2-1 (Στάρτζεον 21′, Νέιρα 68′ – Ελευθεριάδης 45′)
Λαμία-ΠΑΟΚ 0-2 (Τζόλης 12′, Βιεϊρίνια 64′)
Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΚ 1-2 (Μπαράλες 44′ – Λιβάγια 13′, Ανσαριφάρντ 58′)
Απόλλων Σμύρνης-Βόλος 3-3 (43′ Τσιλούλης, 48′ Ντομίνγκες, 55′ Μπεντινέλι/60′ Δουβίκας, 79′ Μπαρτόλο, 90+2′ Κολόμπο)