ΕΜΕΙΝΕ ΖΩΝΤΑΝΟΣ! Με μια μυθική άμυνα στην 4η περίοδο ο Ολυμπιακός νίκησε την Ζαλγκίρις με 79-68 και ισοφάρισε σε 1-1

4437201

Ο Ολυμπιακός έπαιζε με την πλάτη στον τοίχο μετά την ήττα στο Game 1, αλλά παρά τις νέες απώλειες του έβγαλε χαρακτήρα, ισοφάρισε σε 1-1 και πλέον αναζητεί ένα τουλάχιστον μπρέικ στο Κάουνας

Ήταν στραβό το κλίμα, μετά την ήττα στην παράταση στο πρώτο παιχνίδι της σειράς, ήρθαν κι οι τραυματισμοί των Μιλουτίνοφ, Μπόγρη (την ώρα που μια πεντάδα ακόμη αθλητών είτε μόλις επέστρεψε είτε παλεύει για να προλάβει) για να δέσει το… ερυθρόλευκοι γλυκό.

ΌΟ Γιάννης Σφαιρόπουλος πήρε στην 12άδα τον Παπανικολάου (υποφέρει από τενοντίτιδα), λογικά θα αγωνιστεί ο Στρέλνιεκς (όσο μπορεί κι αυτός) και ή έκπληξη έγινε με τον Μπόγρη που είναι στην 12άδα,. όχι όμως και ο Τόμπσον (όπως φυσικά κι ο τραυματίας Μιλουτίνοφ).