Έντονη λογομαχία Τούντορ – Σιλβα! (ΒΙΝΤΕΟ)

ssss

Το ντέρμπι δεν το ζουν μόνο οι παίκτες του ΠΑΟΚ και του Ολυμπιακού, αλλά και οι προπονητές των δύο ομάδων.

Από τα πρώτα λεπτά, οι Ιγκόρ Τούντορ και Μάρκο Σίλβα έχουν ανοίξει διάλογο, με τον Κροάτη σε κάθε φάση σχεδόν, να διαμαρτύρεται πρώτα στον διαιτητή και μετά στον Πορτογάλο κόουτς του Ολυμπιακού.

Μάλιστα, ο Τούντορ… έκραξε τον Σίλβα και μετά το γκολ του Καμπιάσο, επειδή ο κόουτς των Πειραιωτών είχε φωνάξει νωρίτερα για πέναλτι και όχι για φάουλ στον Φορτούνη, το οποίο δόθηκε από το Παππά και από το οποίο έγινε τελικά το 1-1. Απευθυνόμενος προς την πλευρά του Πορτογάλου, ο Τούντορ είπε χαρακτηριστικά: «Είδες τι συμβαίνει αν μιλάς διαρκώς (σ.σ.: προφανώς στον διαιτητή);». Μάλιστα, λίγη ώρα αργότερα, στην εξέλιξη άλλης φάσης, ο Τούντορ είπε στον Σίλβα: «Τώρα δεν θα μιλήσεις;» και ο τεχνικός των φιλοξενούμενων τού απάντησε: «Θα μιλάμε μια εσύ και μια εγώ»!

Στο τέλος πάντως του ημιχρόνου αποχώρησαν μαζί από τον αγωνιστικό χώρο και προφανώς είχαν τον χρόνο για να τα πουν πιο ήρεμα…