ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ στο Άνφιλντ: ΦΟΒΕΡΟ χειροκρότημα συμπαράστασης στον Κριστιάνο Ρονάλντο(ΒΙΝΤΕΟ)

Κοινοποίηση:
Soccer Football - Premier League - Liverpool v Manchester United - Anfield, Liverpool, Britain - April 19, 2022 Liverpool fans applaud on the seventh minute for Manchester United 's Cristiano Ronaldo and his family REUTERS/Phil Noble EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club /league/player publications.  Please contact your account representative for further details.

Μια συγκινητική στιγμή καταγράφηκε στο 7ο λεπτό του αγώνα Λίβερπουλ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Άνφιλντ, με σύσσωμο το γήπεδο να στέκεται όρθιο και να χειροκροτεί θερμά, εκφράζοντας τη συμπαράστασή των φιλάθλων στον Κριστιάνο Ρονάλντο και την οικογένειά του, καθώς χθες «χάθηκε» το νεογέννητο αγοράκι της οικογένειας στη γέννα.

Υπενθυμίζεται ότι ο Ρονάλντο δεν αγωνίζεται στο αποψινό ματς για λόγους πένθους. Η Λίβερπουλ, πάντως δεν έχει δείξει οίκτο απέναντι στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και προηγείται ήδη με σκορ 2-0 στο 27ο λεπτό του αγώνα, με τον Λουίς Ντίας και τον Μοχάμεντ Σαλάχ να έχουν πετύχει τα γκολ των «κόκκινων».

Σημειώνεται πως οι δύο ομάδες έχουν μια από τις πιο άγριες αντιπαλότητες στο αγγλικό ποδόσφαιρο.

Δείτε την συγκλονιστική στιγμή στο 7ο λεπτό, προς τιμήν του «CR7».