Επιστροφή στις νίκες για την ΑΕΚ

σπθτ

Οι παίχτες του Μαρίνου Ουζουνίδη επιβλήθηκαν με 2 – 0 επί της Ξάνθης και ανέβηκαν στους 20 βαθμούς, ενώ οι Ακρίτες έμειναν στους 18. Πόνσε και Λιβάια τα γκολ των κιτρινόμαυρων.
Επιστροφή στις νίκες για την πρωταθλήτρια ΑΕΚ, η οποία επιβλήθηκε με 2-0 επί της Ξάνθης στο «παγωμένο» ΟΑΚΑ.

Οι παίχτες του Μαρίνου Ουζουνίδη άνοιξαν το σκορ μόλις στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης, έπειτα από ενέργεια του Πόνσε.

Οι κιτρινόμαυροι είχαν τον πλήρη έλεγχο του αγώνα και στις καθυστερήσεις σφράγισαν τη νίκη, με γκολ του Λιβάια.

Η Ξάνθη δεν κατάφερε να φανεί ανταγωνιστική σε κανένα σημείο της αναμέτρησης, ενώ ενδεικτικές είναι οι μόλις δύο τελικές προσπάθειες των Ακριτών.

Mετά την αποψινή νίκη, η ΑΕΚ ανέβηκε στους 20 βαθμούς, ενώ η Ξάνθη παρέμεινε στους 18.