Ασταμάτητο τρένο ο Παναθηναϊκός «πέρασε» και από το Αγρίνιο (0-1)

Παναιτωλικός - ΠΑΟ 0-1

Επιστροφή στις νίκες -μετά το ισόπαλο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό- για τον Παναθηναϊκό, ο οποίος νίκησε τον Παναιτωλικό με σκορ 1-0, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Super League στο Αγρίνιο.
Το… χρυσό γκολ των «πράσινων» -και πρώτο του φετινό- πέτυχε ο Ιωαννίδης, δύο λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς, στο 78′, με δεύτερη προσπάθεια, μετά από ασίστ του Χουάνκαρ!

Τα «καναρίνια», στον αντίποδα, είδαν την κεφαλιά του -επίσης ερχόμενου από τον πάγκο- Καρέλη στο 89′ να σταματάει στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Μπρινιόλι.
Ο Παναθηναϊκός, που δικαιούται να διαμαρτύρεται για τον μη καταλογισμό πέναλτι σε χέρι του Αποστολάκη στο 21ο λεπτό, προσπάθησε με υπομονή και ψυχραιμία στο παιχνίδι του, αλλά και τις σωστές κινήσεις από τον πάγκο, είχε περισσότερες ευκαιρίες και έφτασε δίκαια στη νίκη.
Πλέον, η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς παραμένει αήττητη, ενώ ο Παναιτωλικός έμεινε για έκτο σερί ματς χωρίς «τρίποντο» και στους 13 βαθμούς.