Απίστευτα πράγματα! Διακοπή στο Βόλος-Ολυμπιακός, επεισόδια φιλοξενούμενων οπαδών με την αστυνομία και ρίψη δακρυγόνων

Κοινοποίηση:
Διακοπή

Μεγάλη ένταση και διακοπή στην αναμέτρηση Βόλος-Ολυμπιακός στο «Πανθεσσαλικό»!

Στο 94ο λεπτό, με το σκορ στο 2-2 και λίγο μετά την ακύρωση του γκολ του Ελ Κααμπί για οφσάιντ, άρχισαν επεισόδια μεταξύ οπαδών του Ολυμπιακού και της αστυνομίας, η οποία έκανε και ρίψη δακρυγόνων.

Η κερκίδα των φιλοξενούμενων άδειασε, ενώ εξαγριωμένοι οπαδοί έσπασαν καθίσματα, κινήθηκαν προς το VAR και απειλήθηκε εισβολή στον αγωνιστικό χώρο.

Από τη χρήση χημικών που έκαναν οι αρχές οι παίκτες των δύο ομάδων κάλυπταν το στόμα και τη μύτη τους, αλλά οι περισσότεροι παρέμειναν εντός αγωνιστικού χώρου για λίγα λεπτά. Λίγο πριν τις 19:00, αποχώρησαν για τα αποδυτήρια οι διαιτητές και εν συνεχεία οι ποδοσφαιριστές, αλλά και ο ισχυρός άνδρας του Βόλου, Αχιλλέας Μπέος. Αξίζει να σημειωθεί πως φεύγοντας από το γήπεδο οι παίκτες του Ολυμπιακού και περνώντας μπροστά από λιγοστούς οπαδούς τους, αποδοκιμάστηκαν.

Σημειώνεται πως ο τερματοφύλακας του Βόλου, ο Κόστιτς, έφυγε υποβασταζόμενος προς τα αποδυτήρια έχοντας πρόβλημα με την όρασή του