Τόκιο 2020: Το πρόγραμμα της Δευτέρας (2/8)

Κοινοποίηση:
3094690

Με αμείωτη δράση συνεχίζονται τη Δευτέρα 2 Αυγούστου οι Ολυμπιακοί Αγώνες. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει αναμετρήσεις σε 21 αγωνίσματα.

Όλη η αγωνιστική δραστηριότητα της διοργάνωσης θα έχει τηλεοπτική κάλυψη από την ΕΡΤ.

Αναλυτικά όλη η δραστηριότητα:

Δευτέρα 2 Αυγούστου

Ενόργανη Γυμναστική

Γυναίκες

12:00 Ασκήσεις εδάφους τελικός

Άνδρες

11:00 Κρίκοι τελικός

12:54 Άλμα τελικός

Συγχρονισμένη κολύμβηση

12:30 Ντουέτο προημιτελικοί

Στίβος

Γυναίκες

03:35 1.500μ. προκριματικά

04:30 200μ. προκριματικά

05:50 100μ. εμπόδια τελικός

13:20 Σφαίρα προκριματικά

13:25 200μ. ημιτελικά

14:00 Δισκοβολία τελικός

14:40 400μ. εμπόδια Ημιτελικά

15:40 5.000μ. τελικός

Άνδρες

03:00 Σφυροβολία προκριματικά

04:20 Μήκος τελικός

04:30 Σφυροβολία προκριματικά

14:00 400μ. ημιτελικά

15:15 3.000μ. στιπλ τελικός

Μπάντμιντον

Γυναίκες

07:00 Μονό τελικός

Άνδρες

07:00 Μονό ημιτελικός

07:00 Διπλό τελικός

14:00 Μονό τελικός

Μπέιζμπολ

06:00 Δεύτερος γύρος

13:00 Δεύτερος γύρος

Μπάσκετ

Γυναίκες

06:00 Νιγηρία-Ιαπωνία

07:40 Γαλλία-ΗΠΑ

11:20 Κίνα-Βέλγιο

15:00 Αυστραλία-Πουέρτο Ρίκο

Μπιτς βόλεϊ

03:00 Άνδρες-Γυναίκες Φάση των 16

Κανό

Καγιάκ γυναικών

03:30 200μ. ατομικό προκριματικά

05:00 500μ. διπλό προκριματικά

05:45 200μ. ατομικό προημιτελικά

06:45 500μ. διπλό προημιτελικά

Κανό ανδρών

04:00 1.000μ. διπλό προκριματικά

04:20 1.000μ. ατομικό προκριματικά

06:00 1.000μ. διπλό προημιτελικά

06:20 1.000μ. ατομικό προημιτελικά

Ποδηλασία

Γυναίκες

09:30 Ομαδικό σπριντ προκριματικά

12:00 Ομαδικό σπριντ τελικοί

Άνδρες

11:00 Ομαδική καταδίωξη προκριματικά

Καταδύσεις

Άνδρες

09:00 3μ. βατήρας προκριματικά

Ιππασία

11:00 Ομαδικό άλμα τελικός

11:00 Ατομικό άλμα προκριματικά

14:45 Ατομικό άλμα τελικός

Ποδόσφαιρο

Γυναίκες

11:00 ΗΠΑ-Καναδάς

14:00 Αυστραλία-Σουηδία

Χάντμπολ

Γυναίκες

03:00 Ν. Κορέα

05:00 Γαλλία-Βραζιλία

08:15 Ισπανία-Ρωσία

10:15 Ουγγαρία-Σουηδία

13:30 Ολλανδία-Μαυροβούνιο

15:30 Νορβηγία-Ιαπωνία

Χόκεϊ

Γυναίκες

03:30 Ολλανδία-Ν. Ζηλανδία Προημιτελικά

06:00 Ισπανία-Μ. Βρετανία Προημιτελικά

12:30 Γερμανία-Αργεντινή Προημιτελικά

15:00 Αυστραλία-Ινδία Προημιτελικά

Ιστιοπλοΐα

Γυναίκες

06:05 470 – 9η ιστιοδρομία

06:35 470 – 10η ιστιοδρομία

08:33 49er – Medal race

Άνδρες

08:35 470 – 9η ιστιοδρομία

09:33 49er – Medal race

10:00 470 – 10η ιστιοδρομία

Σκοποβολή

Άνδρες

02:30 25μ. πιστόλι ταχύτητας προκριματικά

05:30 50μ. καραμπίνα 3 θέσεων προκριματικά

08:30 25μ. πιστόλι ταχύτητας τελικός

10:50 50μ. καραμπίνα 3 θέσεων τελικός

Πινγκ πονγκ

Γυναίκες

04:00 Ομαδικό φάση 16

08:30 Ομαδικό προημιτελικά

13:30 Ομαδικό προημιτελικά

Άνδρες

04:00 Ομαδικό φάση 16

08:30 Ομαδικό προημιτελικά

13:30 Ομαδικό προημιτελικά

Βόλεϊ

Γυναίκες

03:00 Σερβία-Ν. Κορέα

05:05 ΗΠΑ-Ιταλία

08:20 Ρωσία-Τουρκία

10:25 Κίνα-Αργεντινή

13:40 Ιαπωνία-Δομινικανή Δημοκρατία

15:45 Βραζιλία-Κένυα

Πόλο

Άνδρες

04:00 Ουγγαρία-Ιταλία

05:30 Ελλάδα-ΗΠΑ

08:00 Σερβία-Μαυροβούνιο

09:30 Ισπανία-Κροατία

12:20 Ιαπωνία-Ν. Αφρική

13:50 Αυστραλία-Καζακστάν

Άρση Βαρών

Γυναίκες

06:50 87κ.

06:50 +87κ.

09:50 87κ. τελικός

13:50 +87κ. τελικός

Πάλη

Γυναίκες

05:00 76κ. ελευθέρα ρεπεσάζ

05:30 68κ. ελευθέρα προημιτελικά

12:15 68κ. ελευθέρα ημιτελικοί

12:15 76κ. μικρός τελικός – τελικός

Άνδρες

05:30 60κ. ελληνορωμαϊκής ρεπεσάζ

05:30 130κ. ελληνορωμαϊκής ρεπεσάζ

05:30 77κ. ελληνορωμαϊκής ρεπεσάζ

05:30 97κ. ελληνορωμαϊκής ρεπεσάζ

12:15 77κ. ελληνορωμαϊκής ημιτελικοί

12:15 60κ. ελληνορωμαϊκής μικρός τελικός – τελικός

12:15 130κ. ελληνορωμαϊκής μικρός τελικός – τελικός

ΚΟΙΝΟΠΟΗΣΗ:

Leave a Response