Ολυμπιακός: Ορεξάτοι οι Τσόρι και Καρντόσο στο… ξεμούδιασμα

olympiakos proponhsh

Την ευκαιρία να δει την αγωνιστική κατάσταση των παικτών, που δεν έχουν υποχρεώσεις με τα αντιπροσωπευτικά συγκροτήματα των χωρών τους, είχε ο Τάκης Λεμονής. Συγκεκριμένα, το Σάββατο (25/3) η ομάδα του Ολυμπιακού έκανε προπόνηση, δίνοντας ένα φιλικό στις εγκαταστάσεις του Ρέντη με την αντίστοιχη των Νέων, την οποία και νίκησε 4-1.

Από 35 λεπτά διήρκησαν τα δύο ημίχρονα, στο ανεπίσημο ντεμπούτο του Έλληνα τεχνικού στον «ερυθρόλευκο» πάγκο και ξεχώρισαν οι Τσόρι και Καρντόσο, καθώς έδειξαν ιδιαίτερη όρεξη, σκοράροντας από δύο γκολ ο καθένας.

Όσοι δεν αγωνίστηκαν στο φιλικό, ακολούθησαν ατομικό πρόγραμμα, ενώ εκτός ήταν και ο Βιάνα, ο οποίος συνέχισε τη θεραπεία του. Οι πρωταθλητές Ελλάδας έχουν ρεπό την Κυριακή (26/3), με την επιστροφή τους στις προπονήσεις να έχει οριστεί για τη Δευτέρα (27/3).