Την «πάτησε» ο Ολυμπιακός στην Κρήτη – Εχασε με 1-0 από τον ΟΦΗ για την super league – ΧΡΥΣΟΣ ΣΚΟΡΕΡ Ο ΒΟΥΟ

Κοινοποίηση:
SUPERLEAGUE / ϖǠ- ϓ֐ (֙ԏÑVɁ: LATO KLODIAN / EUROKINISSI)

Ο Ολυμπιακός άφησε τρεις βαθμούς στην Κρήτη καθώς έχασε με 1-0 από τον ΟΦη στο «Γεντί Κουλέ» για την 7η αγωνιστική της super league.

Χρυσός σκόρερ για τους Κρητικούς ήταν ο Βουό που πήραν ένα πολύ μεγάλο τρίποντο στην μεγάλη μάχη που δίνουν για την παραμονή στην κατηγορία.

Ήττα σοκ για τον Ολυμπιακό στο Γεντί Κουλέ! Οι ερυθρόλευκοι στο πρώτο ημίχρονο ήταν υποτονικοί και στο 35′ ο Βουό με κεφαλιά πέτυχε το γκολ που αποδείχθηκε χρυσή – Ο Ολυμπιακός στο δεύτερο πίεσε, έκανε φάσεις, αλλά δεν μπόρεσε να πετύχει γκολ

Πολύ κακός ο Ολυμπιακός στο πρώτο ημίχρονο είχε μια φλύαρη και ανούσια υπεροχή με τον Βουό στο 35′ να μένει εντελώς μόνος στην καρδιά της ερυθρόλευκης άμυνας και να ανοίγει το σκορ.

Οι συνθέσεις:

ΟΦΗ: Στρέζος, Αργυρόπουλος, Μιχόγεβιτς, Ποτουρίδης, Νάστος, Κοροβέσης, Κυριακίδης, Μεγιάδο, Κουτσιανικούλης, Πλατέλλας, Βουό.

Ολυμπιακός: Γιαννιώτης, Ομάρ, Τσιμίκας, Μιράντα, Μεριά, Καμαρά, Γκιγιέρμε, Τουρέ, Λάζαρος, Ποντένσε και Γκερέρο.