Σαρωτικός ο Ολυμπιακός, «πιάνει» λιμάνι το τέταρτο σερί νταμπλ

Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε η ομάδα μπάσκετ γυναικών του Ολυμπιακού τον πρώτο τελικό της Α1 μπάσκετ γυναικών συντρίβοντας τον ΠΑΟΚ με 89-37 στο κλειστό της Γλυφάδας.

Τα κορίτσια του Γιώργου Παντελάκη απέχουν πλέον μία μόλις νίκη από τη κατάκτηση του τέταρτου συνεχόμενου αήττητου νταμπλ, το οποίο θα έχουν τη ευκαιρία να πανηγυρίσουν το απόγευμα της Τετάρτης (8/5, 18:00)

Το παιχνίδι δεν αντέχει σε κριτική με τα κορίτσια του Παντελάκη να μην βρίσκουν αντίσταση σε καμία περίπτωση ,με το πρώτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με 22-8.

Το ημίχρονο έληξε με 44-14, ενώ από κει και πέρα ,οι «ερυθρόλευκες συνέχισαν το μεγάλο τους πάρτι «κλείνοντας» την τρίτη περίοδο με 71-23 ,ενώ το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με 89-37.