Προκριματικά Champions League: Δεν άντεξε ο εξαιρετικός ΠΑΟΚ

paok-ajax-champions-league-13082019

Ο ΠΑΟΚ σκόραρε πρώτος, αλλά ο Αγιαξ το γύρισε, κέρδισε με 3-2 και πέρασε στα πλέι οφ του Champions League.

Εκεί η ομάδα της Ολλανδίας θα αντιμετωπίσει τον ΑΠΟΕΛ. Ο ΠΑΟΚ πλέον πάει στα πλέι οφ του Europa League και θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Ντάνταλκ-Σλόβαν Μπρατισλάβας.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης σε ένα σπουδαίο βράδυ προηγήθηκε στο σκορ στο 24′ με τον Μπίσεσβαρ, αλλά δεν άντεξε. Στο 43′ ο Τάντιτς ευστόχησε στο δεύτερο πέναλτι μιας και ο Πασχαλάκης απόκρουσε το πρώτο του. Στο 79′ ο Ταλιαφίκο και στο 85′ με πέναλτι πάλι ο Τάντιτς έκανε το 3-1, ενώ στις καθυστερήσεις μείωσε σε 3-2 ο Μπίσεσβαρ.

Με την λήξη του ματς οι παίκτες του ΠΑΟΚ διαμαρτυρήθηκαν έντονα στον διαιτητή για τα λεπτά των καθυστερήσεων και τα τρία πέναλτι.