«Πέρασε» η ΑΕΚ από την Πυλαία και πήγε τελικούς

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ

Το εισιτήριο για τους τελικούς της Handball Premier «τσέκαρε» η ΑΕΚ επικρατώντας του ΠΑΟΚ με 31-30 στην Πυλαία, έπειτα από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι και προκρίθηκε με 2-0 στους τελικούς του πρωταθλήματος, όπου θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό.

Με τον Παλεβίτσιους να είναι εντυπωσιακός, η ΑΕΚ προηγήθηκε με 4-5 στο 15’. Οι Ζαμπούνης και Παπαδιονυσίου έφεραν το +4 στο 22’. Εκεί, ο ΠΑΟΚ με παίκτη λιγότερο απέναντι απάντησε με 3-0 σερί και μείωσε σε 9-10 και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο 10-11.

Στο δεύτερο ημίχρονο, είχαμε εντυπωσιακό ντέρμπι. Ο ΠΑΟΚ, παρά τις πολλές απουσίες που αντιμετώπισε ο Στέλιος Σεϊρεκίδης, κατάφερε να ισοφαρίσει 26-26 στο προβάδισμα που ο έδωσε ο Αλβανός στην τελευταία επίθεση και οδηγηθήκαμε στην παράταση.
Στον έκτρα χρόνο, τα γκολ του Αλβανού και οι αποκρούσεις του Ραντούλοβιτς έδωσαν τη νίκη-πρόκριση στην «Ένωση».