Δυσκολεύτηκε η Ρεάλ Μαδρίτης απέναντι στη Βιγιαρεάλ (video)

Ρεάλ - Βιγιαρεάλ

Στον δρόμο των επιτυχιών επέστρεψε η Ρεάλ Μαδρίτης επικρατώντας δύσκολα με 3-2 της μαχητικής Βιγιαρεάλ

Ο Ζινεντίν Ζιντάν παρέταξε σχήμα με πολλά νέα πρόσωπα, με τον Μαριάνο Ντίας αναδεικνύετια σε μορφή του αγώνα, χάρη στα δύο τέρματα που πέτυχε, ενώ ένα γκολ σημείωσε ο Χεσούς Βαγέχο.

Από την άλλη, το «κίτρινο υποβρύχιο» με την ήττα αυτή, έμεινε στους 40 βαθμούς και στο +5 από την «επικίνδυνη ζώνη».

Με τις καλύτερες προϋποθέσεις ξεκίνησε η αναμέτρηση, καθώς σχεδόν με τη… σέντρα, η Ρεάλ Μαδρίτης άνοιξε το σκορ, με γκολ του Μαριάνο Ντίας μόλις στο 2ο λεπτό, με τον Χεράρδ Μορένο να απαντά για τη Βιγιαρεάλ στο 11’, για την ισοφάριση!

Η «Βασίλισσα», ωστόσο έβγαλε αντίδραση με τον Χεσούς Βαγέχο να της δίνει εκ νέου το προβάδισμα (στο 40’), το οποίο και κράτησε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Όπως ξεκίνησε το παιχνίδι, έτσι έκανε και στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Ζιντάν, καθώς πάλι ο Μαριάνο Ντίας έκανε το 3-1, μόλις στο 49’. Το τέμπο της αναμέτρησης δεν ήταν τόσο έντονο, με τη «βασίλισσα» να ήταν πιο χαλαρή και απλά τους φιλοξενούμενους να διαμορφώνουν το τελικό 3-2, με τον Χάουμε Κόστα στο 90+4’.