«Βόμβα» στη Μαδρίτη! Ήττα-«σοκ» για Ρεάλ Μαδρίτης

1

Η Τζιρόνα “σόκαρε” (1-2) τη Ρεάλ Μαδρίτης στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου, για την 24η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος. Παρέδωσε το πρωτάθλημα στην Μπαρτσελόνα.
Η Ρεάλ Μαδρίτης υπέστη εντός έδρας ήττα-«σοκ» (1-2) από τη Τζιρόνα, χάνοντας σημαντικό έδαφος στη «μάχη» για το ισπανικό πρωτάθλημα, το οποίο και φέτος φαίνεται ότι θα καταλήξει στα χέρια της Μπαρτσελόνα.

Ο Κασεμίρο άνοιξε νωρίς (25΄) το σκορ για τους Μαδριλένους αλλά η Τζιρόνα κατάφερε μέσα σε δέκα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, πρώτα (65΄) με πέναλτι του Στουάνι και στην συνέχεια με τον Ποτρού (είχε και δοκάρι), να φτάσει στη μεγάλη ανατροπή, υποχρεώνοντας την ομάδα του Σολάρι  στην πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα, μετά από πέντε νίκες στη σειρά.

Έτσι η Ρεάλ έμεινε στην τρίτη θέση – καθώς η Ατλέτικο νίκησε χθες (16/2) τη Βαγιεκάνο – και στο -9 από την πρωτοπόρο, Μπαρτσελόνα.

Να σημειωθεί ότι στο 89′ ο Σέρχιο Ράμος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.